תענוגות הגסטרונומיה של הפירנאים ו"לס טרס דה ליידה"!

מאפייני המטבח שלנו נעוצים באיכות הטבעית שלו, במטבח מסורתי וטעים. המטבח המפורסם של ליידה מציע מגוון רחב של מוצרים בעלי אופי קולינרי משתנה ותלוי גיאוגרפיה- המטבח הפירנאי, המטבח שלמרגלות הפירינאים וכן המטבח של המישורים של ליידה.

ידוע כי הבסיס לבישול טוב קשור במרכיביו. מגוון המוצרים העשיר בליידה בהחלט מאפיין את הגסטרונומיה של חבל ארץ זה וחומרי הגלם שהאדמה והסביבה מייצרים הם ללא ספק נקודת התייחסות קולינרית לאוהבי המטבח והאוכל הטוב.

-     סימן ההיכר (תוצרת מקומית מוגנת) של שמן זית לֶס גָרְיגֶס, (D.O. Aceite de Les Garrigues) הנחשב לאחד הטובים בעולם, מוסיף טעם למאכלים הים-תיכוניים.

-     היינות המעולים של קוסְטְרֶס דֶל סֶגְרֶה (D.O. Costres del Segre) בעלי סימן האיכות מוכרים לאניני הטעם מן המקפידים ביותר. 

-     -פירות מתוקים (תפוחי עץ, אגסים ואפרסקים) המיוצאים לכל העולם. איכות הפירות הינה ייחודית.   

מוצרים ייחודים כגון הטוּרוֹן (ממתק העשוי דבש ופירות יבשים) מאיזור אַגְרַמוּנְט (els torrons d'Agramunt), גבינות וחמאות בעלי סימן ההיכר מאיזורי אַלְט אוּרְגֶ'ל ולַה סֶרְדַניַה (el formatge i la mantega DO de l’Alt Urgell i la Cerdanya)...וכן מוצרים מיוחדים גיאוגרפית המוכרים בכל קטלוניה.

בנוסף למטבח העשיר בחבלי הארץ של ליידה, יש להוסיף את האירועים הגסטרונומים : ירידים וכנסים בנושא קולינריה, סדנאות וחגיגות. אז ברוכים הבאים לחלק הדן בגורמה!